Długoterminowy wynajem auta

W obecnych czasach ciężko funkcjonować bez samochodu, szczególnie jeżeli mieszkamy poza miastem. Pojazdy są wykorzystywane nie tylko przez nas prywatnie, ale także w firmie do realizacji bieżących zadań. Ich zakup zawsze oznacza sporą inwestycję

Ile może trwać wynajem samochodu?

auto najem długoterminowyMogłoby się wydawać, że w obecnych czasach już nikt nie potrzebuje wynajmować auta, ponieważ prawie każdy go ma. Jednakże samochody zawsze psują się w najmniej oczekiwanym momencie, a nie każdy ma wykupioną w ubezpieczeniu możliwość uzyskania samochodu zastępczego. Dlatego też, niektórzy kierowcy korzystają z usług wypożyczalni w sytuacji, kiedy ich auto ulegnie awarii i przez kilka dni nie mają czym jeździć. Z usług wypożyczalni korzystają również przedsiębiorcy, jednakże oni preferują długoterminową współpracę, dlatego że potrzebują pojazdu do prowadzenia działalności. Jeżeli jest nam potrzebne auto najem długoterminowy, to z pewnością usługi wypożyczalni będą dobrym rozwiązaniem. Większość z nich posiada flotę liczącą nawet kilkaset samochodów, wśród których sporą część stanowią auta dostawcze. Jeżeli chodzi o długość trwania umowy, to długoterminowa zaczyna się od przynajmniej 24 miesięcy, natomiast jej koniec jest indywidualnie ustalany z klientem. Ponadto wypożyczalnie umożliwiają wynajęcie samochodu na znacznie krótszy okres, czyli nawet na kilka dni. Oczywiście najkorzystniejsze warunki cenowe oferuje najem długoterminowy, ale pomimo tego nie brakuje chętnych do najmu krótkoterminowego.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na wynajem samochodu, mogą otrzymać fakturę na świadczone usługi, dzięki czemu mogą je rozliczyć w kosztach swojej działalności. Z pewnością otrzymają preferencyjne warunki, które pozwolą im maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje wynajem auta.