Kremy do twarzy dla wegan

Moja przyjaciółka jest weganką. Żyje zgodnie z natur,a, nie je mięsa ani produktów pochodzących od zwierząt. Bardzo ja za to podziwiam i szanuję. Wszystkie produkty, które używa są naturalne, ekologiczne. Propaguje również na mediach społecznościowych zdrowy styl życia, nieznęcanie i niezabijanie zwierząt. 

Wegański krem dla przyjaciółki

krem do twarzy wegańskiOstatnio na zakupach w drogerii zauważyłam regał z wegańskimi kosmetykami. Byłam bardzo zdziwiona, że są takie kosmetyki. Były wegańskie kremy, szampony do włosów. Moją uwagę przyciągnął oryginalnie zapakowany  krem do twarzy wegański. Opakowanie było z tektury, a szklany słoiczek przewiązany sznurkiem. Poprosiłam ekspedientkę o kilka informacji na temat kremów wegańskich.  Kremy te w swoim składzie nie mają żadnych komponentów pochodzenia zwierzęcego takich jak mleko, śluz ślimaka, jedwab, kalogen, mleko czy elastyna pochodzenia zwierzęcego. Kosmetyki te nie są testowane na zwierzętach. Kosmetyki wegańskie powstają nie tylko z myślą o weganach ale też o wszystkich, którzy lubią naturalne, ekologiczne specyfiki. Podobno wyprodukowanie wegańskim kremów do twarzy to wielkie wyzwanie. Nie można bowiem do ich produkcji użyć wielu popularnych, kosmetycznych składników. W ich skład wchodzą rośliny, ekstrakty z roślin.Często wykorzystuje się ekstrakty z alg, zielonej herbaty, aloesu, pektyny z jabłek. Kremy wegańskie są bardzo skuteczne, bo oprócz roślin zawierają naturalne witaminy i minerały.

Kupiłam dla przyjaciółki wegański krem z wyciągiem zielone herbaty. Był ślicznie zapakowany w ekologiczne, zielone pudełko.Kosmetyki wegańskie możemy coraz częściej kupić w drogeriach, aptekach. Są bardzo skuteczne a zarazem delikatne, rzadko wywołują reakcje alergiczne. Sama zaczęłam używać tych kremów.