Materiały na letnie sukienki

Przy zakupie sukienek na upalne dni powinnyśmy zwracać szczególną uwagę na materiały, z których są wykonane. Najlepiej sprawdzać skład na metce. Jeśli często kupujemy w second handach może się zdarzyć, że metka będzie wycięta. Wtedy możemy zdać się na…dotyk. Po jakimś czasie będziemy w stanie rozpoznać w ten sposób większość materiałów.

Jakie tkaniny na sukienki są najlepsze?

materiał na sukienkiNasza skóra musi oddychać, szczególnie w upalne dni, kiedy pocenie się jest dużo bardziej intensywne. Dlatego nie jest dobrze pakować jej w plastik. Mamy tu na myśli wszelkie syntetyczne tkaniny, takie jak na przykład poliester czy poliamid. Najlepiej aby materiał na sukienki był naturalny. Bardzo polecany jest len. Przepuszcza on powietrze, a w gorące dni nie przegrzewamy się w nim. Materiał ten ma jednak sporą wadę. Mianowicie bardzo się gniecie. Dlatego czasem dodawany jest do niego elastan, szczególnie w sukienkach. Niewielki dodatek elastanu nie wpływa na właściwości materiału, zatem nie mamy się czego obawiać. Jeśli bardzo cenimy sobie wygodę, sięgnijmy po sukienki z najbardziej popularnego materiału, czyli bawełny. Sprawdzą się one szczególnie w codziennych stylizacjach. Na specjalne okazje załóżmy suknię z najbardziej luksusowego materiału, czyli jedwabiu. Nie jest to mały wydatek, ale będzie to inwestycja na lata. Poza tym warto szukać takich sukienek (i nie tylko) w lumpeksach. Często można znaleźć tam prawdziwe perełki. Jednak nie tylko tkaniny naturalne się sprawdzą. Dobrą opcją są też materiały sztuczne (ale nie syntetyczne), takie jak modal czy wiskoza, z których często szyje się sukienki.

Czasem może nam się wydawać, że sukienka z cienkiego materiału będzie świetną opcją na lato. Jednak cienki poliester to nadal poliester, dlatego nie ma co sugerować się tylko grubością materiału. W tkaninach syntetycznych nie będziemy czuć się komfortowo, ponieważ zapach potu, który w nie wnika jest o wiele bardziej intensywny i nieprzyjemny.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Handel