Praca w firmie transportowej

Skończyłem technikum mechaniczne w tym roku, udało też mi się zrobić prawo jazdy na samochody ciężarowe. Teraz szukam pracy jako kierowca samochodu ciężarowego, dostawczego. Na rynku jest wiele ogłoszeń dotyczących pracy w tym zawodzie. Szukam jednak najlepszej firmy, która zaoferuje mi dobre warunki pracy i płacy.

Pierwsza praca w firmie transportowej

autobus wynajem wrocławW szukaniu pracy pomaga mi mój tata. Znalazł mi ogłoszenie z dobrymi warunkami, pojechałam na rozmowę do firmy. To był strzał w dziesiątkę bo firma transportowa Oleśnica była w sąsiednim mieście. Okazała się wiarygodna, dbająca o pracowników. Działała na rynku nieprzerwanie od 2001 roku. Moja nowa firma świadczyła usługi transportowe dla firm, osób prywatnych pojazdami z naczepa lub bez niej oraz dostawczymi busami do 3,5 tony. Na pierwszy wyjazd, zlecenie do Włoch jechałem busem dostawczym. Trochę się denerwowałem ale dałem radę. Firma transportowa miała dobre ubezpieczenie, miałem zapewnione zaplecze medyczne, delegacje itp. Firma transportowa, w której pracowałem była duża. Dysponowała kilkoma naczepami, kilkoma busami. Jeździliśmy głównie do Niemiec, Hiszpanii i Francji. Po kliku wyjazdach busem dostawczym po raz pierwszy pojechałem samochodem ciężarowym z naczepą z dużym ładunkiem do Europy. Moja ciężarówka była nowa, biała, świetnie wyposażona. Prowadzić taką ciężarówkę to było moje marzenie. Od tego czasu jeździłem już samochodami z naczepami.

Firmy transportowe oferują przeważnie przewóz towarów drogą lądową. Obecnie na rynku obserwuje się szeroki rozwój firm transportowych, pojawia się ich coraz więcej. Powodem jest wzrost zapotrzebowań na usługi transportowe. Myślimy z tatą o założeniu własnej firmy transportowej. Musimy uzyskać odpowiednie licencje i pieniądze.

Sprawdź https://wynajem-autokary.pl ofertę