Wytrzymała paleta produkcyjna

Transport towaru jest bardzo ważną kwestią w całym łańcuchu jego dystrybucji. To, w jakim stanie towar zostanie dostarczony do centrum dystrybucyjnego czy do konsumenta finalnego zależy właśnie od zachowania wszystkich wytycznych transportu ale również tego, jakie materiały opakowaniowe zostały do tego transportu wykorzystane.

Nośność palet produkcyjnych

palety produkcyjneAby towar można było szybko ładować na samochód transportowy, musi być opakowanie zbiorcze. Jednak aby takie opakowanie zbiorcze można było załadować niezbędne są palety produkcyjne. To na paletach ustawiane są wtedy opakowania jednostkowe w opakowaniach zbiorczych, na przykład tacki z mięsem w opakowaniach kartonowych. Paleta z towarem powinna być odpowiednio przygotowana do wysyłki i zabezpieczona. Najczęstszym sposobem jest więc owinięcie palet z towarem folią strecz. Często stosowane są również przekładki kartonowe, aby znacznie wzmocnić pionizację towaru na palecie. Oczywiście ważną kwestią jest to, jakie palety zostaną użyte do danego towaru. Musimy dostosować ich nośność odpowiednio do wagi towaru, ponieważ jeśli zastosujemy palety cieńsze i ze znacznie gorszej jakości materiału, grozi to ich zarwaniem a wtedy uszkodzeniem towaru. Jest to duży problem dla zakładu, który musi ponownie pakować towar i sprawdzać, czy na pewno nie uległ on żadnym uszkodzeniom a to wiąże się oczywiście z odpowiedzialnością finansową na materiały opakowaniowe oraz na pracę ludzi.

Ważną kwestią jest więc przygotowanie towaru do wysyłki tak, aby sam proces umieszczania go na samochodzie transportowym przebiegał szybko i bez zbędnych niespodzianek. Używane materiały do transportu powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na wilgoć. Tylko takie kwestie gwarantują bezpieczne dostarczenie towaru.