Moje dziecko urodziło się jako wcześniak. Niby wszystko było z nim w porządku, ale ja obawiałam się, że z tego powodu, w pewnym momencie zacznie odstawać od rówieśników. Wobec tego chciałam zrobić wszystko, aby tak nie było. Przede wszystkim zależało mi na jego interakcjach w społeczeństwie. Nie chciałam, aby było to dziecko, które ciągle trzyma się spódnicy mamy.
Poszukiwania treningu funkcji poznawczych dla malucha
Długo zastanawiałam się nad tym, jak mu pomóc. W końcu doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie trening funkcji poznawczych dla malucha. Moje dziecko nie miało jeszcze skończonych trzech lat, ale ja bardzo dobrze zdawałam sobie sprawę z tego, że już teraz powinno ono ćwiczyć swój umysł. Taki trening polega na pracy grupowej, która wymaga nakładów umysłowych, takich jak dyskutowanie (wymiana spostrzeżeń), argumentowanie swojego zdania, prowadzenia rozmów na akceptowalnym dla danego wieku poziomie oraz poznawania procesu negocjacji i mediacji. Wbrew pozorom im wcześniej dziecko rozpocznie naukę funkcji poznawczych, tym w przyszłości lepiej będzie radziło sobie ono w szkole i w pracy, gdy dorośnie. Taki trening często nazywa się „fitnessem dla umysłu” i nie ma żadnego problemu, aby wdrażać go poprzez zabawę nawet w przypadku najmłodszych dzieci. Bez problemu znalazłam odpowiednie zajęcia dla mojego dziecka.
Już po pierwszych kilku zajęciach zauważyłam znaczną poprawę w umiejętnościach mojego dziecka. Jestem bardzo zadowolona z tego, że wysłałam go na taki trening prowadzony przez doświadczonych i profesjonalnych pedagogów, którzy posiadali właściwe podejście do dzieci. Muszę przyznać, że właśnie na tym mi zależało. Teraz co tydzień prowadzę moje dziecko na zajęcia z treningu poznawczego, a ono bardzo się cieszy.