Jakie właściwości ma pierzga?

Pszczoły to niezwykle pożyteczne stworzenia, dzięki którym można uzyskać miód ale nie tylko. Cenny jest także pyłek kwiatowy, kit pszczeli czy też pierzga. Właśnie o tym ostatnim surowcu postaram się napisać w tym tekście, bo jednak jest on niezwykle pożyteczny. Warto więc dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej.

Co może zaoferować naturalna pierzga?

pierzga cenaOgółem pierzga to podstawowy pokarm pszczół. Tworzony jest z pyłku kwiatowego, który zostaje ubity w grudki dzięki wymieszaniu go z miodem oraz śliną pszczół. Następnie ten pyłek poddawany jest fermentacji mlekowej, która sprawia, że powstaje w końcu pierzga odporna na gnicie czy pleśń. Ze względu na duże bogactwo różnorodnych witamin czy minerałów pierzga jest stosowana u ludzi w celu wzmocnienia organizmu, a także w ramach przyśpieszenia jego regeneracji. Dodatkowo też można oczekiwać wsparcia przy przewlekłym zmęczeniu czy stanach depresyjnych. Jak więc widać pierzga okazuje się niezwykle wartościowa dla praktycznie każdego człowieka. W celu zastosowania pierzgi korzysta się z maceratu. Czyli zalewa się łyżkę tego środka wodą i czeka kilkanaście godzin. Po tym czasie można na spokojnie go wypić. Ewentualnie możliwe jest zalanie pierzgi ciepłą wodą tak do czterdziestu stopni Celsjusza. Naprawdę dobrym wyborem okazuje się więc pierzga Cena wynosi ponad dwieście złotych. Dlatego też jest to stosunkowo wysoki koszt, jednak jest on zrozumiały skoro trudno się uzyskuje odpowiednią ilość pierzgi.

Trzeba przyznać, że pierzga jest w stanie poprawić ludzkie zdrowie, podobnie jak inne surowce związane z pszczołami. Warto stosować tego typu naturalne środki, a przy tym oczywiście dowiedzieć się o nich jak najwięcej, żeby wiedzieć na co się zdecydować. Dzięki temu będzie się można zorientować co najlepiej jest zakupić.