Facebook Likes

RAPORT – Kosztowne uprawnienia zawodowe. WEI rekomenduje zmian w systemie kształcenia

RAPORT – Kosztowne uprawnienia zawodowe. WEI rekomenduje zmian w systemie kształcenia – już dostępny.

Dziś podczas konferencji Kosztowne Uprawnienia Zawodowe został opublikowany raport Kosztowne uprawnienia zawodowe . WEI rekomenduje zmian w systemie kształcenia.  Działający obecnie w Polsce system nadawania uprawnień zawodowych dyskryminuje ekonomicznie młodych ludzi, znacząco spowalniając proces ich wchodzenia na rynek pracy, co przekłada się na wiele negatywnych zjawisk demograficznych i gospodarczych. To jeden z wniosków raportu Warsaw Enterprise Institute.

Eksperci WEI, na przykładzie dwóch kierunków: Finanse i Rachunkowość – zawód biegłego rewidenta oraz Architektura – zawód architekta, rekomendują rozwiązania prawne i organizacyjne, które doprowadzą do sytuacji, w której młodzi ludzie będą mieli większą możliwość wejścia na rynek pracy dzięki zniesieniu wysokich kosztów uzyskania uprawnień oraz usprawnieniu systemu nauczania, który pozwoli na zdobycie podczas nauki odpowiedniej wiedzy praktycznej.

Pełny raport jest dostępny do pobrania tutaj na stronie www.wei.org.pl.

Newsletter

Ankieta

Czy uważasz, że po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość jesteś przygotowany do pracy w zawodzie biegłego rewidenta?

  • Tak - 0
  • Nie - 12
Głosuj
Wyniki

Publikacje z rynku pracy

KOSZTOWNE UPRAWNIENIA. REFORMA (...) Opublikowano: 20 04 2018

Poniższy raport zawiera propozycję istotnej reformy systemu nadawania licencji zawodowych. Według naszej diagnozy, obecny model dyskryminuje ekonomicznie młodych ludzi i stanowi dla nich poważną (...)

Czytaj więcej Zobacz wszystkie

Partnerzy projektu

Projekt jest finansowany oraz powstał w ramach programu Dialog, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.