Facebook Likes

Raport

Raport to finalny element projektu „Kosztowne uprawnienia zawodowe – analiza możliwych kierunków zmian w systemie kształcenia i pozyskiwania uprawnień do wykonywania zawodu”. To opracowanie szczegółowej analizy obecnego stanu szkolnictwa zawodowego, pod kątem przygotowania i uprawnień do wykonywania zawodu na przykładzie kierunków – Finanse i Rachunkowość: zawód rewidenta. Architektura: zawód architekta. Raport to przede wszystkim wypracowanie standardów współpracy między ośrodkami kształcenia (uczelniami wyższymi) a odpowiednimi ciałami nadzoru i egzaminującymi: Izbą Adwokatów, Krajową Komisją Egzaminacyjną, Krajową Radą Biegłych Rewidentów. Opracowanie założeń do przeprowadzenia pilotażowego wdrożenia zaproponowanych rozwiązań na uczelniach oraz opracowanie wniosków eksperckich w formie rekomendacji i propozycji założeń do ustawy, zmieniającej obecny system nadawania uprawnień zawodowych.

Pełny raport jest dostępny do pobrania tutaj na stronie www.wei.org.pl.

Newsletter

Ankieta

Czy uważasz, że po ukończeniu studiów na kierunku finanse i rachunkowość jesteś przygotowany do pracy w zawodzie biegłego rewidenta?

  • Tak - 0
  • Nie - 12
Głosuj
Wyniki

Publikacje z rynku pracy

KOSZTOWNE UPRAWNIENIA. REFORMA (...) Opublikowano: 20 04 2018

Poniższy raport zawiera propozycję istotnej reformy systemu nadawania licencji zawodowych. Według naszej diagnozy, obecny model dyskryminuje ekonomicznie młodych ludzi i stanowi dla nich poważną (...)

Czytaj więcej Zobacz wszystkie

Partnerzy projektu

Projekt jest finansowany oraz powstał w ramach programu Dialog, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.